Графік роботи:

 info@destra.ua

0
Мій кошик
Додайте товари до списку бажань
Додайте товари для порівняння

Торговельні марки | Реєстрація в Україні — процедура та вартість

1. Дані, що потрібні Патентному повіреному для підготовки заявки на реєстрацію торговельної марки

Для підготовки заявки на реєстрацію торговельної марки патентний повірений потребує наступну інформацію (зазвичай замовник надає таку дані шляхом заповнення анкети).

Дані про Замовника — особу, з якою буде укладено договір, і яка буде оплачувати реєстрацію.

Замовником реєстрації ТМ може бути:

  • фізична особа — громадянин України, іноземний громадянин, особа без громадянства;
  • юридична особа — українська чи іноземна.

Наприклад, замовником послуг патентного повіреного може бути вітчизняний чи іноземний юрист, який представляє інтереси свого клієнта, місцеве представництво іноземної юридичної особи, власник підприємства тощо.

Дані про Заявника — особу, яка буде власником ТМ після завершення процедури реєстрації.

Заявником може бути:

  • фізична особа — громадянин України, іноземний громадянин, особа без громадянства;
  • юридична особа — українська чи іноземна.

Заявником може бути та сама особа, що і Замовник, або інша особа, оскільки Замовник може замовити реєстрацію як на своє ім’я, так і на ім’я іншої особи.

Зображення ТМ або словесне найменування, запропоноване на реєстрацію у якості ТМ.

Найчастіше реєструють такі види торговельних марок:

  • Словесні — торговельні марки, що складаються з існуючих чи вигаданих слів або сполучень літер, цифр (наприклад, назви компаній, позначення, які слугують для індивідуалізації товарів або послуг, слогани, які використовуються в рекламних цілях, девізи);
  • Зображувальні — торговельні марки, що складаються з графічних композицій будь-яких форм на площині (наприклад, логотипи, емблеми, етикетки);
  • Об'ємні — торговельні марки у вигляді тривимірних фігур або їх композицій (наприклад, форма пляшки, пакування, вивіски);
  • Комбіновані — торговельні марки у вигляді комбінації словесних позначень, плоских графічних композицій та/або тривимірних фігур.

Дані про товари та/або послуги, щодо яких буде використовуватися торговельна марка

На підставі цих даних визначається перелік товарів та/або послуг в рамках класів за Міжнародним класифікатором товарів та послуг (МКТП). Класифікатор містить 45 класів (34 товарних класи та 11 класів послуг). Кількість класів, до яких відносяться товари та/або послуги, що включаються до заявки на реєстрацію торговельної марки, безпосередньо впливає на вартість реєстрації, оскільки за кожний клас передбачений офіційний збір.


2. Документи, що потрібні Патентному повіреному для підготовки заявки на реєстрацію торговельної марки

На підставі зазначених даних Патентний повірений готує наступні документи, які, зокрема, уповноважують Патентного повіреного представляти інтереси заявника у процесі реєстрації торговельної марки:

Для продовження роботи нам потрібні скановані копії документів (договір за підписом замовника та довіреність за підписом заявника). Після подання заявки нам знадобляться оригінали документів протягом двох місяців.

  • Договір про надання послуг з реєстрації ТМ — договір підписується Патентним повіреним та Замовником послуг з реєстрації ТМ.
  • Довіреність — підписується заявником (майбутнім власником ТМ).

3. Вартість підготовки, подання і супроводження заявки на реєстрацію торговельної марки

Опис Вартість, грн.
31601 ПОСЛУГА щодо формування переліку товарів та послуг для реєстрації ТМ — з числа наявних у Міжнародному класифікаторі — за кожний клас товарів або послуг 1000.00
31603 ПОСЛУГА щодо підготовки та подання комплекту документів заявки на реєстрацію торговельної марки - коеф. 1 2500.00
31604 ПОСЛУГА щодо ведення діловодства до завершення процедури реєстрації (відслідковування термінів, отримання документів, інформування про запити) 1000.00
31701 ЗБІР за подання заявки на реєстрацію торговельної марки (1 заявник) [40100] - 1 клас товарів або послуг 3000* / 390**
31702 ЗБІР за подання в заявці кольорового зображення торговельної марки [40100] - 1 заявник 750* / 975**

* один заявник

** декілька заявників

Заявку на реєстрацію торговельної марки можна оформити і подати двома способами:

  • У паперовому вигляді.
  • В електронному вигляді.

Перевагою подання заявки на реєстрацію ТМ в електронному вигляді є зменшена сума офіційного збору за подання заявки на 20% (3200 грн замість 4000 грн за один клас МКТП).

Термін сплати — передплата, можна розбити на 2 платежі.

Термін виконання Агентством — 1-2 робочих дні

Період експертизи — за звичайною процедурою зазвичай становить 18-20 місяців з моменту подання. За прискореною процедурою — рішення експерта зазвичай отримують через 6-7 місяців від дати подання.

У разі виявлення експертизою та протиставлення тотожних чи схожих до ступеню змішування торговельних марок, можливі додаткові витрати, пов’язані з підготовкою відповіді на попередню відмову (вартість від 3000 грн. за 1 підставу). Ймовірність отримання попередньої відмови експертизи значно зменшується у разі проведення попереднього пошуку та правильного вибору виду і стратегії реєстрації ТМ на підставі результатів пошуку.


4. Вартість публікації та видачі свідоцтва на торговельну марку

Опис Вартість, грн.
33501 ПОСЛУГА щодо сплати збору за публікацію та мита за видачу свідоцтва на ТМ, отримання свідоцтва та пересилання Замовникові - для резидентів України 1250.00
33502 ЗБІР за публікацію відомостей про реєстрацію торговельної марки [41700] - 1 клас товарів або послуг 600.00
33503 ЗБІР додатково за публікацію кольорового зображення знаку [41700] 200.00
33504 ДЕРЖАВНЕ МИТО за видачу свідоцтва про реєстрацію торговельної марки - для резидентів України 85.00

Термін сплати — протягом 3 місяців після позитивного рішення експертизи про реєстрацію ТМ.

Термін виконання — публікацію можна замовити після отримання позитивного рішення експертизи (зазвичай через 18-20 місяців після подання заявки за неприскореною процедурою або через 6-7 місяців від дати подачі заявки за прискореною процедурою).


Консультації щодо торговельних марок

Ми надаємо консультації щодо процедури реєстрації торговельних марок в Україні та за кордоном, а також письмові матеріали, в яких пояснюються етапи та вартість реєстрації.

Безкоштовно надаються:

  • перші 15 хвилин усної консультації щодо реєстрації торговельних марок;
  • стандартні письмові матеріали щодо етапів та вартості реєстрації.

У більшості випадків безкоштовних консультацій та базових письмових матеріалів достатньо для прийняття рішення про початок співпраці з нами.

Замовити безкоштовну консультацію

Замовити безкоштовну консультацію


Вгору
,