Графік роботи:

 info@destra.ua

0
Мій кошик
Додайте товари до списку бажань
Додайте товари для порівняння

Як отримати права на музику?

Запитання:

Доброго дня вам. В мене виникла така ситуація. Композитор, який писав мені мелодії для бекграунду, тобто музичного супроводу віршів, вже закінчив свою роботу. Тепер я хотіла б юридично оформити ці мелодії так, щоб я мала можливість використовувати мелодії по своєму бажанню в необмежений час.

Відповідь фахівця з авторського права:

Це можливо. Необхідно укласти договір передання майнових прав або ліцензійний договір (обраний договір залежатиме від домовленостей і від того, чи потребуєте бажаєте Ви мати право надавати дозволи та забороняти іншим особам, і чи залишає за собою композитор право на подальше використання мелодій).

У додаток до договору необхідно включити партитуру та аудіозапис.

Запитання:

По-друге виникло таке питання: паралельно з мелодіями мені також хочуть продати аудіозаписи з читанням моїх віршів , а читає їх донька композитора і вона неповнолітня.

Відповідь фахівця з авторського права:

Відповідь на питання залежить від віку особи - вона малолітня чи неповнолітня? Малолітні особи – діти, які не досягли 14 років, вони мають часткову цивільну дієздатність. Однак права за них здійснюють їхні батьки (тобто батьки укладають договори від імені малолітніх). Стороною у договорі є малолітній виконавець в особі законного представника. 

Неповнолітні діти (від 14 до 18 років) мають неповну цивільну дієздатність. Вони самостійно здійснюють права на результати інтелектуальної, творчої діяльності. Їм належить право одержувати винагороду за використання власних творів і розпоряджатися цією винагородою.

Запитання:

Чи буде правильно використовувати в комерційних цілях записи неповнолітньої дитини?

Відповідь фахівця з авторського права:

Можна оформити правовідносини відповідно до законодавства, з цим немає складностей. 

Запитання:

І як оформити в один договір і мелодії бекграунду і аудіозаписи голосу читання моїх віршів.

Відповідь фахівця з авторського права:

Це неможливо, у даному випадку має бути 2 договори.

Запитання:

Я ще не платила за роботу композитору, тому що не знаю що саме можу використовувать а що ні, а платити вже треба. До речі підписати з композитором договір я б хотіла до оплати, бо він дуже ненадійна людина, і не зовсім чесний, нажаль, по відношенню до мене. І це питання треба вирішити на днях. Тож вся надія на вас.

Відповідь фахівця з авторського права:

Можливо укладення договору до оплати, а у договорі зазначити за якими реквізитами перерахувати кошти і протягом скількох банківських днів. 


Вгору
,