Графік роботи:

 info@destra.ua

0
Мій кошик
Додайте товари до списку бажань
Додайте товари для порівняння

Авторське право | Охорона прав на об'єкти архітектури

1. Особливості захисту авторського права на твори архітектури, містобудування, садово-паркового мистецтва

Авторське право захищає права автора на створений ним твір архітектури, містобудування, садово-паркового мистецтва з моменту вираження твору в матеріальній формі (у формі креслення, ескізу, моделі, ілюстрацій; карти чи плану населеного пункту; збудованої будівлі, споруди, парку; пластичного твору у сфері геології, топографії, техніки, архітектури та інших сфер діяльності). Захисту підлягають як готові твори, так і робочі матеріали. Ідеї не підлягають захисту авторським правом.

Власникові матеріального об'єкта, в якому втілено оригінал твору образотворчого мистецтва чи архітектури, не дозволяється руйнувати цей об'єкт без попереднього пропонування його авторові твору за ціну, що не перевищує вартості матеріалів, витрачених на його створення. Якщо збереження об'єкта, в якому втілено оригінал твору, є неможливим, власник матеріального об'єкта, в якому виражено оригінал твору, повинен дозволити авторові зробити копію твору у відповідній формі, а якщо це стосується архітектурної споруди — фотографії твору.

Виключні права авторів на використання творів архітектури, містобудування, садово-паркового мистецтва передбачають і право їх участі у реалізації проектів цих творів.

На відміну від більшості інших об'єктів авторського права, не допускається без дозволу автора (чи іншої особи, яка має авторське право) і без виплати авторської винагороди відтворювати в особистих цілях або для кола сім'ї попередньо правомірно оприлюднені твори архітектури у формі будівель і споруд.

Незважаючи на те, що закон на боці автора і надає йому безумовний захист, нерідко трапляються порушення, пов'язані з незаконним використанням чужих творів архітектури, містобудування, садово-паркового мистецтва, що призводить до досудових і судових спорів.

У таких випадках, щоб ініціювати захист своїх прав і домогтися припинення порушення, необхідно мати докази того, що автором є саме ви.

Найнадійнішим способом підтвердження свого авторства є державна реєстрація авторського права, в результаті якої ви отримуєте свідоцтво. До однієї заявки можна включити кілька творів архітектури, містобудування, садово-паркового мистецтва.


2. Вартість реєстрації авторського права на твори архітектури, містобудування, садово-паркового мистецтва

Опис Вартість, грн.
40301 ПОСЛУГА щодо підготовки та подання заявки на реєстрацію авторського права - коеф. 1 2500,00
40302 ПОСЛУГА щодо ведення діловодства до завершення процедури реєстрації (відслідковування термінів, отримання документів, інформування про запити) - коеф. 1 1000,00
40303 ЗБІР за подання заявки на реєстрацію авторського права 255* / 510**

* фізична особа

** юридична особа

Експертиза заявки відбувається протягом 2 місяців.

Заявка на реєстрацію авторського права на твір повинна містити:

  • заяву, викладену українською мовою, що складається за затвердженою формою;
  • примірник твору (оприлюднений чи неоприлюднений) у роздрукованому вигляді чи в електронній формі;
  • якщо його було оприлюднено раніше — документ, що свідчить про факт і дату оприлюднення твору;
  • документ про сплату збору за підготовку до реєстрації авторського права на твір або копія документа, що підтверджує право на звільнення від сплати збору;
  • документ про сплату державного мита за видачу свідоцтва або копія документа, що підтверджує право на звільнення від сплати мита за видачу свідоцтва;
  • довіреність, видану на ім’я патентного повіреного (не потребує нотаріального посвідчення);
  • інші документи, в залежності від ситуації.

Консультації щодо захисту авторського права

Ми надаємо консультації щодо захисту авторського права в Україні та за кордоном, а також письмові матеріали, в яких пояснюються етапи та вартість реєстрації.

Безкоштовно надаються:

  • перші 15 хвилин усної консультації щодо захисту авторського права;
  • стандартні письмові матеріали щодо етапів та вартості реєстрації авторського права.

У більшості випадків безкоштовних консультацій та базових письмових матеріалів достатньо для прийняття рішення про початок співпраці з нами.

Замовити безкоштовну консультацію

Замовити безкоштовну консультацію


Вгору
,