Оригінальні фотографії є художнім твором і захищаються авторським правом. Авторське право на фотографію виникає у момент її створення, незалежно від способу фіксації зображення (за допомогою напівпровідникових елементів, плівки, інших фотоматеріалів), жанру (портрет, пейзаж, натюрморт, вулична фотографія, репортаж, документальна фотографія, жанрова фотографія, рекламна фотографія, репродукція, фотополювання, підводна зйомка, макрозйомка, мікрозйомка, панорама, селфі тощо), способу відтворення або використання.

Як автор фотографічного твору, ви, зокрема, маєте виключне право:

  • відтворювати, копіювати ваш твір;
  • публікувати ваш твір у друкованому вигляді;
  • публікувати ваш твір в електронному вигляді, у т.ч в мережі інтернет;
  • дозволяти (у т.ч. видавати ліцензії) іншим особам, які хочуть вчиняти зазначені вище дії.

Однак, незважаючи на те, що закон на боці автора і надає йому безумовний захист, нерідко трапляються порушення, пов'язані з незаконним використанням чужих фотографій, що призводить до досудових і судових спорів.

У таких випадках, щоб ініціювати захист своїх прав і домогтися припинення порушення, необхідно мати докази того, що автором є саме ви.

Щоб повідомити іншим особам, що автором твору є ви, використовуйте знак авторського права (латинська буква "c" в колі), вкажіть ваше прізвище та ім'я, а також рік створення твору (наприклад, © Тарасенко А.П., 2018 ).

Однак найнадійнішим способом підтвердження свого авторства є державна реєстрація авторського права, в результаті якої ви отримуєте свідоцтво. До однієї заявки можна включити колекцію фотографій.