Графік роботи:

 info@destra.ua

0
Мій кошик
Додайте товари до списку бажань
Додайте товари для порівняння

Промислові зразки | Що таке промисловий зразок

1. Що таке промисловий зразок

Промислові зразки

Промисловий зразок — втілений у виробі результат інтелектуальної, творчої діяльності людини в галузі художнього конструювання, що не суперечить публічному порядку, загальновизнаним принципам моралі та відповідає критеріям охороноздатності.

Промисловим зразком можуть бути ознаки зовнішнього вигляду виробу або його частини, що визначаються, зокрема, лініями, контурами, кольором, формою, текстурою та/або матеріалом виробу, та/або його оздобленням, і не зумовлені виключно його технічними функціями.

Промисловим зразком має бути об’єкт стійкої форми. Він не повинен складатися з рідких, газоподібних, сипких або подібних до них речовин.

Промисловий зразок має бути видимим під час звичайного використання. Звичайним використанням виробу вважається використання його кінцевим користувачем, при цьому матеріально-технічне забезпечення, обслуговування або ремонт виробу звичайним використанням не вважаються.

Для отримання правового захисту у якості промислового зразка ознаки зовнішнього вигляду виробу не повинні бути зумовлені виключно його технічними функціями.

Промисловим зразком є ознаки зовнішнього вигляду виробів, що призначені для множинного складання або з’єднання взаємозамінних виробів усередині модульної конструкції.

Обсяг правової охорони, що надається на зареєстрований промисловий зразок, визначається зображенням промислового зразка, внесеного до реєстру. Обсяг правової охорони промислового зразка включає будь-який інший промисловий зразок, що не справляє на інформованого користувача відмінного загального враження. Для визначення обсягу правової охорони береться до уваги ступінь свободи автора під час створення промислового зразка.

Приклади виробів, ознаки яких можуть бути зареєстровані як промислові зразки:

  • зовнішній вигляд харчових виробів — пекарських виробів, солодощів, макаронних виробів, шоколаду, цукерок, морозива, сиру та інших молочних продуктів, м’ясних та рибних продуктів, кормів для тварин тощо;
  • предмети одягу та галантерейні вироби — білизна, одяг, головні убори, взуття, краватки, шкарпетки, панчохи, рукавиці тощо;
  • дорожні речі та особисте приладдя — валізи, портфелі, сумки жіночі, ключниці, футляри, парасольки, тростини тощо;
  • щітки та засоби для прибирання тощо;
  • текстильні вироби, що продаються на міру — пряжа, мереживо, вишиті вироби, стрічки, текстильні тканини, шпалери, лінолеум, обгорткові матеріали тощо;
  • меблі та супутні товари — крісла, стільці, пуфи, дивани, гойдалки, дитячі сидіння для транспортних засобів, ліжка, гамаки, столи, парти, шафи, полиці, сейфи, стелажі, вітрини, вішалки, ящики, драбини, церковні меблі, спинки ліжок, дзеркала, рами, багети, матраци, подушки, штори, жалюзі, килими, мати, ковдри, чохли, покривала, спальні мішки, тощо;
  • побутові речі — тарілки, миски, банки, глеки, казанки, вази для овочів, чашки, кухлі, склянки, ємності для льоду, соски для годування, чайники, каструлі, шампури, деки, вафельниці, тостери, черпаки, сковороди, форми, мікрохвильові печі, грилі, ложки, виделки, ножі, лопатки, овочечистки, кавомолки, тертки, праски, тази, губки, ганчірки, відкривачі, ножі консервні, хлібниці, приладдя для камінів, підставки, тримачі, термоси, грілки, лійки тощо;
  • робочі інструменти та залізні вироби;
  • упаковка та ємності для товарів;
  • годинники та інші вимірювальні, перевіряльні та сигнальні прилади;
  • прикраси, ювелірні вироби, медалі, значки, прапори;
  • транспортні або підіймальні засоби — автомобілі, човни, літаки, велосипеди, мотоцикли, дитячі коляски, інвалідні крісла тощо;
  • устаткування для виробляння, розподіляння або перетворювання електроенергії — генератори, двигуни, трансформатори, батареї, сонячні батареї, акумулятори тощо;
  • устаткoвання для записування, телекомунікацій чи обробляння даних - дисплеї, піктограми, пристрої для зберігання та записування даних тощо;
  • насоси, компресори, машини для будівництва, гірничі машини, пральні машини, посудомийні машини, холодильники, текстильні, швацькі, в'язальні та вишивальні машини, верстати, машини для наповнення і пакування тощо;
  • фото- та кіноапаратура, оптичні прилади;
  • музичні інструменти;
  • друкарські та канцелярські машини;
  • канцелярське, мистецьке та навчальне знаряддя та приладдя — письмовий папір, листівки, календарі, книжки, карти, глобуси, друковані рекламні матеріали тощо;
  • торговельне та рекламне устаткування, вивіски, вказівники, виставкове та торговельне обладнання, торговельні автомати тощо;
  • ігри, іграшки, намети, спортивні товари тощо;
  • зброя, боєприпаси, піротехнічні вироби, вироби для полювання, рибалення, пастки для шкідників;
  • устаткoвання для розподіляння рідин та газів, санітарне, опалювальне, вентиляційне та повітрокондиціювальне устаткoвання, тверде паливо;
  • медичне та лабораторне устаткування, протезні вироби, медичні інструменти;
  • будівельні блоки та елементи споруд;
  • ліхтарі, лампи, свічники;
  • тютюн,сигари, сигарети, люльки, мундштуки, попільниці, сірники, сигаретниці, елетронні сигарети тощо;
  • фармацевтичні вироби у формі капсул, пігулок, косметичні вироби, приладдя косметичних кабінетів;
  • пристрої та устаткoвання протипожежні, пристрої та устаткoвання для техніки безпеки та для рятування;
  • предмети для доглядання та утримування тварин — одяг для тварин, загони, клітки, будки, годівниці, ліжка, гнізда, меблі для тварин, іграшки для тварин тощо;
  • машини та пристрої для готування їжі чи напоїв;
  • графічні зображення, символи, логотипи, фактурні візерунки, орнаменти, елементи інтер’єрів та екстер’єрів.

Промисловий зразок відповідає критеріям охороноздатності, якщо він:

  • є новим; та
  • має індивідуальний характер.

Промисловий зразок визнається новим, якщо жоден ідентичний промисловий зразок не доведено до загального відома до дати подання заявки на реєстрацію або до дати її пріоритету.

Промисловий зразок визнається таким, що має індивідуальний характер, якщо загальне враження, яке він справляє на інформованого користувача, відрізняється від загального враження, яке справляє на такого користувача будь-який інший промисловий зразок, доведений до загального відома до дати подання заявки на реєстрацію або до дати її пріоритету.

Виключні майнові права на зареєстрований промисловий зразок виникають і охороняються державою з моменту подання заявки на промисловий зразок та діють протягом 5 років з можливістю продовження на один чи кілька п’ятирічних строків — загалом до 25 років.

Виключні майнові права на Незареєстрований промисловий зразок виникають з дати його доведення до загального відома на території України і діють протягом 3 років без можливості поновлення.

Права на винахід (корисну модель) охороняються тільки в тій країні, де зареєстровано промисловий зразок. Тобто реєструвати потрібно в тій країні (країнах), де ви хочете отримати охорону.


2. Що таке свідоцтво на промисловий зразок

Свідоцтво на промисловий зразок — це охоронний документ, що засвідчує наявність прав інтелектуальної власності на рішення у галузі художнього конструювання, який визначений даними, що внесені до державного реєстру.

Свідоцтво є бланком встановленої форми. Він видається спеціально уповноваженим органом держави в сфері інтелектуальної власності.

Свідоцтво на промисловий зразок — це предмет бажання і гордості будь-якого дизайнера, конструктора, художника, це можливість заробити, інвестувати, вийти на новий ринок, оптимізувати оподаткування.

Обсяг прав за свідоцтвом на промисловий зразок визначається зображеннями промислового зразка та визначеними ознаками.

Патентно-юридичного агентства “ДЕСТРА” піклується про те, щоб забезпечити максимальний обсяг охорони інтелектуальної власності, тому відповідально підходить до формулювання ознак промислового зразка при підготовці заявки.


3. Навіщо реєструвати промислові зразки

1. Отримати монополію на ринку — тобто отримати виключне право виробляти продукцію, усунути конкурентів, отримавши виключне право на використання, право забороняти використання і право дозволяти використання (продавати ліцензію).

2. Можливість уникнення проблем у разі реєстрації подібного рішення іншою особою — конкуренти можуть вести розробки в одній сфері, і хтось може отримати реєстрацію раніше.

3. Капіталізація підприємства — підвищення вартості підприємства шляхом оцінки та постановки активу на баланс.

4. Можливість отримати винагороду автором — автор може отримати премію від роботодавця або видати ліцензію на використання промислового зразка та отримувати винагороду у вигляді роялті.

5. Репутаційні вигоди, популярність, задоволення нематеріальних потреб — фізична особа може отримати свідоцтво на промисловий зразок, щоб зазначити це в дисертації, резюме, включити до портфоліо; юридична особа може використовувати свідоцтво на промисловий зразок для підтримки репутації, реклами, збільшення гудвілу.

6. Можливість оптимізації оподаткування — зниження бази оподаткування шляхом постановки об'єкту інтелектуальної власності на баланс і нарахування амортизації; можливість виплати грошей керівнику і засновнику у вигляді роялті (з нарахуванням ПДФО без ЄСВ); перерахування роялті за кордон (податок на репатріацію доходів не виникає, якщо об'єкт інтелектуальної власності з самого початку зареєстрований на іноземного суб'єкта).

7. Можливість залучення міжнародних процедур для реєстрації в інших країнах. — отримання пріоритету за датою подання української заявки (міжнародна заявка подається протягом 12 міс.).

8. Реклама в наслідок публікації даних про реєстрацію промислового зразка — можливість донесення інформації до тих, хто хоче придбати права (ліцензію), а також тих, кого слід налякати.


4. Послуги щодо реєстрації промислових зразків (процедура, етапи, вартість)

Процедура реєстрації промислового зразка передбачає щонайменше 6 етапів кропіткої роботи, в ході яких патентний повірений вибудовує обсяг охорони промислового зразка, виходячи з потреб клієнта.

Крок 1. Укладення договору про конфіденційність

Дані про об’єкт промислового зразка, заявника та винахідника є конфіденційною інформацією. Частина цих даних (а саме дані, що з рештою потрапляють у заявку) залишаються конфіденційними до моменту публікації рішення про видачу свідоцтва на промисловий зразок. Інша ж частина даних (дані, що були розкриті замовником в ході підготовки заявки, але не потрапили у заявку) залишається конфіденційною і після публікації.

Зобов’язання Патентно-юридичного агентства “Дестра” щодо збереження конфіденційності викладаються в Договорі про збереження конфіденційності отриманих від Замовника даних, що підписується до початку робіт з підготовки заявки на промисловий зразок.

Підписавши договір про конфіденційність, патентний повірений переходить до наступних кроків.

Крок 2. Початкова інформація про заявника, винахідника та об’єкт промислового зразка

(а) Визначення, хто буде заявником (майбутнім власником свідоцтва на промисловий зразок), врегулювання відносин між заявниками

Заявником (майбутнім власником свідоцтва на промисловий зразок) може бути:
  • Фізична особа чи юридична особа. У кожного з варіантів є свої переваги та недоліки. Зокрема, фіз. особа може видати ліцензію іншій особі та отримувати роялті. Юридична особа може оцінити об’єкт інтелектуальної власності та поставити на баланс.
  • Одна особа чи кілька осіб.
Хто повинен бути вказаний як заявник?

  • Автор — якщо промисловий зразок створено поза рамками трудового договору, або якщо роботодавець відмовляється здійснювати реєстрацію;
  • Роботодавець — якщо між ним і працівником укладено договір про розподіл прав і відбулася передача права на подачу заявки;
  • Автор і Роботодавець разом — якщо між роботодавцем і працівником не укладено договір про розподіл прав. За відсутності такого договору — в разі незазначення автора як заявника — автор може подати позов про визнання свідоцтва недійсним на підставі порушення його прав.

Рекомендації:

Перед тим, як розпочинати процедуру реєстрації промислового зразка, рекомендується укласти договір щодо розподілу прав між майбутніми власниками свідоцтва на промисловий зразок (заявниками), якщо їх декілька, а також формалізувати відносини з інвестором (якщо такий є).

Без укладення договору між заявниками, кожен з них, після отримання свідоцтва на промисловий зразок, може самостійно використовувати промисловий зразок на власний розсуд, зокрема, самостійно (наприклад, як фізична особа-підприємець) виготовляти відповідні вироби. Однак, якщо такий співвласник свідоцтва захоче використовувати даний промисловий зразок на власному підприємстві, йому буде потрібен дозвіл інших співвласників, а про це варто домовитися заздалегідь.


(б) Визначення, хто буде зазначений як автор, врегулювання відносин між заявником та винахідником

Хто повинен бути вказаний як автор промислового зразка?

Автором промислового зразка має бути вказана особа, яка фактично здійснила розробку в результаті своєї інтелектуальної, творчої діяльності (або відповідна група осіб). Люди, які займалися організаційною роботою або фінансуванням, не є авторами.

Якщо автор та заявник є різними особами (у т.ч., якщо заявником є роботодавець, а автором — працівник), перед тим, як розпочинати процедуру реєстрації, слід правильно визначити авторів та заявників, укласти договір щодо передачі прав на подання заявки та розподілу прав на промисловий зразок.

Неправильне зазначення заявників і авторів не впливає на видачу свідоцтва, тому що Національний орган інтелектуальної власності не перевіряє правдивість таких відомостей, однак це може мати негативні наслідки у вигляді подальшого визнання свідоцтва недійсним.

Крок 3. Виявлення об’єкту промислового зразка, узгодження технічного завдання щодо підготовки заявки на промисловий зразок

Термін виконання:

Аналіз початкових даних про об’єкт промислового зразка здійснюється протягом 5 робочих днів. За відсутності необхідності в уточнювальних запитань, підписуємо Технічне завдання і переходимо до наступних кроків.

Крок 4. Підготовка матеріалів заявки на промисловий зразок

Термін виконання:

Підготовка матеріалів заявки здійснюється у середньому протягом 7 робочих днів. Точний термін визначається при узгодженні та підписанні Технічного завдання і залежить від складності рішення та повноти наданих Замовником матеріалів.

Опис Вартість, грн.
20201 ПОСЛУГА щодо аналізу даних, отриманих від Замовника, з метою визначення об'єкта промислового зразка, формування позиції захисту цього об'єкта (види та ракурси виробу) через його реєстрацію в Україні та розрахунок розмірів витрат на таку реєстрацію - коеф. 1 750.00
20202 ПОСЛУГА щодо формулювання уточнювальних запитань щодо об’єкту промислового зразка та аналізу відповідей на ці запитання - коеф. 1 500.00

Крок 5. Подання та супроводження заявки на промисловий зразок

Подача матеріалів заявки здійснюється протягом 2 днів після узгодження з замовником матеріалів заявки та оплати рахунку за подачу заявки та ведення діловодства.

Експертиза у звичайному порядку здійснюється Національним органом інтелектуальної власності протягом 8 місяців.

У разі замовлення прискорення — експертиза здійснюється протягом 20 робочих днів.

Опис Вартість, грн.
21001 ПОСЛУГА щодо здійснення класифікації промислового зразка (визначення підкласу чинної редакції МКПЗ) - коеф. 1 250.00
21002 ПОСЛУГА щодо розробки тексту розділу опису "призначення та галузь застосування" - коеф. 1 500.00
21003 ПОСЛУГА щодо розробки тексту розділу опису "перелік зображень, креслень та схем, схем та карт" - коеф. 1 (за кожні 10 позицій) 500.00
21004 ПОСЛУГА щодо розробки тексту розділу опису "суть та суттєві ознаки" - коеф. 1 2000.00
21005 ПОСЛУГА щодо додаткової розробки тексту розділу опису "суть та суттєві ознаки" щодо 1 додаткового варіанту - коеф. 1 750.00
21006 ПОСЛУГА щодо розробки тексту переліку позицій фігур для розділу опису "суть та суттєві ознаки" - коеф. 1 (за кожні 10 позицій) 750.00
21007 ПОСЛУГА щодо виготовлення одного зображення виробу для заявки на промисловий зразок - коеф. 1 1000.00
21008 ПОСЛУГА щодо додаткової обробки одного зображення виробу, що надане Замовником в електронному вигляді - коеф. 1 300.00
21009 ПОСЛУГА щодо виготовлення одного графічного зображення (фігури) схеми, креслення, карти в електронному вигляді - коеф. 1 500.00
21010 ПОСЛУГА щодо додаткової обробки одного графічного зображення (фігури) схеми, креслення, карти, що надане Замовником в електронному вигляді - коеф. 1 300.00

* якщо заявником (власником) є автор

** якщо заявником (власником) НЕ є автор

Крок 6. Отримання свідоцтва на промисловий зразок

Термін виконання:

Сплата збору за публікацію — протягом 3 місяців після позитивного рішення експертизи.

Видача свідоцтва — протягом 2 місяців після публікації (реєстрації).

Опис Вартість, грн.
21101 ПОСЛУГА щодо подання підготовленого комплекту документів заявки на промисловий зразок до Укрпатенту - коеф. 1 1500.00
21102 ПОСЛУГА щодо додаткового друку аркушів кольорового зображення промислового зразка - 1 аркуш 40.00
21121 ЗБІР за подачу заявки на промисловий зразок [20100] — 1-й варіант 320* / 1600**
21122 ЗБІР за подачу заявки на промисловий зразок [20100] - додатково за кожний варіант з 2-го по 10-й включно 40* / 200**
21123 ЗБІР за подачу заявки на промисловий зразок [20100] - додатково за кожний варіант понад 10-й 140* / 700**
21201 ПОСЛУГА щодо ведення діловодства за заявкою на промисловий зразок (відслідковування термінів, отримання документів, інформування про запити) - коеф. 1 1250.00

* якщо заявником (власником) є автор

** якщо заявником (власником) НЕ є автор


Консультації щодо промислових зразків

Ми надаємо консультації щодо захисту промислових зразків в Україні та за кордоном, а також письмові матеріали, в яких пояснюються етапи та вартість реєстрації.

Безкоштовно надаються:

  • Перші 15 хвилин усної консультації щодо промислових зразків;
  • Стандартні письмові матеріали щодо етапів та вартості реєстрації.

У більшості випадків безкоштовних консультацій та базових письмових матеріалів достатньо для прийняття рішення про початок співпраці з нами.

Замовити безкоштовну консультацію

Замовити безкоштовну консультацію


,
Опис Вартість, грн.
22801 ПОСЛУГА щодо сплати збору за публікацію та мита за видачу свідоцтва, отримання свідоцтва та пересилання Замовникові - для резидентів України 1250.00
22802 ПОСЛУГА щодо сплати збору за публікацію та мита за видачу свідоцтва, отримання свідоцтва та пересилання Замовникові - для нерезидентів України 2500.00
22821 ЗБІР за публікацію про видачу свідоцтва на промисловий зразок у чорно-білому зображенні (якщо заявником є автор) [21000] — за 1 зображення промислового зразка 60* / 300**
22822 ЗБІР за публікацію про видачу свідоцтва на промисловий зразок у кольоровому зображенні (якщо заявником є автор) [21000] - за 1 зображення промислового зразка 100* / 500**
22823 ДЕРЖАВНЕ МИТО за видачу свідоцтва на промисловий зразок - для заявника – резидента України 17.00
22824 ДЕРЖАВНЕ МИТО за видачу свідоцтва на промисловий зразок - для заявника – нерезидента України 100 EUR
Кількість
Вартість