Статті

Українським законодавством передбачений інститут спеціально атестованих фахівців у сфері інтелектуальної власності, які буквально іменуються: "Представник у справах інтелектуальної власності" або "Патентний повірений". При цьому, особам, які не внесені до Державного реєстру Представників у справах інтелектуальної власності (Патентних повірених), забороняється іменувати себе "Патентними повіреними". Патентними повіреними України можуть бути виключно фізичні особи, які можуть здійснювати представництво як іноземних осіб (фізичних або юридичних) та осіб без громадянства, так і українських фізичних та юридичних осіб.

Далі розглянемо, хто такі ці Патентні повірені, звідки взялися, які функції виконують та чим відрізняються від інших фахівців у сфері інтелектуальної власності.

  Читати далі >>>

16 липня 2019 року набрав чинності Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" (надалі – Закон), яким встановлено, що українська мова, як державна, є обов’язковим засобом спілкування на всій території України у ряді публічних сфер.

Цей Закон суттєво зачіпає можливості застосування неукраїномовних словесних позначень (слів, словосполучень, літер) не тільки у сфері реклами, на вивісках, на сторінках Інтернет-сайтів, у документообігу, а й у різних інших публічних сферах, зокрема у таких як:

 • реклама;
 • користувацькі інтерфейси комп’ютерних програм та веб-сайти;
 • інформація для загального ознайомлення;
 • друковані засоби масової інформації, книговидання та книгорозповсюдження;
 • публічні заходи;
 • обслуговування споживачів;
 • телекомунікації, поштовий зв’язок і транспорт;
 • освіта, наука і культура;
 • технічна та проектна документація;
 • охорона здоров'я і спорт;
 • діловодство, документообіг, листування і звітність юридичних осіб.

Відповідно до Закону, в усіх вищенаведених сферах передбачається обов’язкове застосування української мови. Звісно з можливістю дублювання іншими мовами або за винятком експорту, подання інформації, спрямованої на іноземну аудиторію, з урахуванням специфіки навчального процесу.

  Читати далі >>>

Шановні клієнти, партнери та заявники, 12 червня 2019 року Кабінетом Міністрів України затверджено Постанову № 496, якою суттєво збільшуються розміри зборів за дії, що пов'язані з охороною об'єктів інтелектуальної власності — торговельних марок (знаків для товарів і послуг), винаходів, корисних моделей, промислових зразків, авторського права (творів) тощо. Вказане збільшення розмірів зборів не стосується державного мита за видачу охоронних документів (патентів, свідоцтв).

Збільшені розміри зборів починають діяти через 30 днів після опублікування тексту зазначеної Постанови — а саме з 14 липня 2019 року.

Найбільше підвищуються розміри зборів, що пов'язані з реєстрацією торговельних марок. Так, зокрема, збір за подання заявки та збір за публікацію про видачу свідоцтва на ТМ збільшуються у 4 рази і становитимуть 4000 грн. та 600 грн. за кожний клас МКТП відповідно.

  Читати далі >>>
 • На сторінці:
  Показано 1 по 3 з 3 (Всього сторінок 1)
Оставить отзыв  ↓