Шановні клієнти, партнери та заявники, 12 червня 2019 року Кабінетом Міністрів України затверджено Постанову № 496, якою суттєво збільшуються розміри зборів за дії, що пов'язані з охороною об'єктів інтелектуальної власності — торговельних марок (знаків для товарів і послуг), винаходів, корисних моделей, промислових зразків, авторського права (творів) тощо. Вказане збільшення розмірів зборів не стосується державного мита за видачу охоронних документів (патентів, свідоцтв).

Збільшені розміри зборів починають діяти через 30 днів після опублікування тексту зазначеної Постанови — а саме з 14 липня 2019 року.

Найбільше підвищуються розміри зборів, що пов'язані з реєстрацією торговельних марок. Так, зокрема, збір за подання заявки та збір за публікацію про видачу свідоцтва на ТМ збільшуються у 4 рази і становитимуть 4000 грн. та 600 грн. за кожний клас МКТП відповідно.

Також збільшуються збори, що пов'язані з передачею (відчуженням) виключних майнових прав або видачею ліцензій. Зокрема, такі збори стосовно торговельних марок, винаходів, корисних моделей, промислових зразків, збільшуються до 2400 грн.

Збір за подання заявки на винахід або заявки на промисловий зразок збільшуються до 1600 грн. Збір за подання заявки на корисну модель збільшується до 2400 грн. Збір за проведення кваліфікаційної експертизи заявки на винахід становитиме 6000 грн. за кожний незалежний пункт формули. Також збільшуються розміри річних зборів за підтримання чинності патентів. При цьому, замість існуючої пільгової 5% ставки від розміру деяких зборів, пов'язаних з винаходами, корисними моделями та промисловими зразками, вводяться 10% (щодо винаходів) та 20% (щодо корисних моделей та промислових зразків) ставки.

Збір за підготовку до державної реєстрації авторського права збільшено до 255 грн. для фізичних осіб та до 510 грн. для юридичних осіб.

Крім того, на даний момент знаходиться на розгляді новий проект Наказу, який визначає інший порядок розрахунку вартості послуг Патентного відомства щодо прискорених експертиз винаходів та корисних моделей.

Таким чином, усім, хто планував подачу заявок на реєстрацію об'єктів інтелектуальної власності, проведення якихось дій відносно цих заявок, патентів або свідоцтв, рекомендуємо поспішити до введення у дію вищевказаних нових розмірів офіційних зборів — а саме до 14 липня 2019 року.